Letní škola instruktorů

Směrnice o proplácení letních škol v rámci OSH Prachatice (365,7 KiB) - stáhnout  (98x)  

Přehled účasti v minulých letech na LŠI za OSH Prachatice (125,8 KiB) - stáhnout  (22x)  

Aktuálně

V roce 2020 již letní školy instruktorů proběhly. Informace o letních školách instruktorů pro rok 2021 přidáme v prvním čtvrtletí roku 2021. V případě zájmu se obracejte na garantku vzdělávání – Markéta Tischlerová na tel. čísle 606 054 649 nebo na tischlerova1(at)seznam.cz. Děkujeme.

 

Pro rok 2020 byli vybráni za OSH Prachatice následující účastníci
  • Ondřej Talafous – SDH Staré Prachatice (proplatí OSH)
  • Pavel Vávra – SDH Lažiště (proplatí OSH)
  • Milan Dej – SDH Lažiště (proplatí OSH)
  • Patrik Pánek – SDH Vitějovice (platba vlastní)

Základní informace o letních školách

Jedná se o 14 – ti denní letní tábor pro mladé hasiče ve věku od 14 do 18 let. Mladí hasiči se zde ve formě her, celodenních aktivit a vzdělávání na učebně učí pravidla HRY PLAMEN, dorostu, ale i první pomoci, pedagogice, psychologii, šifrování, stanovách a mnohém dalším. Odpoledne vždy probíhá výuka praktická, v rámci kterého si mohou vyzkoušet a osvojit činnosti, jež dopoledne probírali na učebnách teoreticky.

 

Součástí letní školy jsou i kurzy taneční, etiketa, sportovní a kolektivní hry a polní dny. Na těch si jednotlivá družstva musí postavit příbytky, vykopat ohniště, latrínu a uvařit si jídlo z potravin, které si družstva donesla.

 

Každý den končí nástupem družstev v PS II a podáním denního hlášení. Celá letní škola následně končí „maturitou“, kterou účastníci skládají se všemi dostupnými materiály, které během letní školy získali. Ti úspěšní získají kvalifikace  VEDOUCÍ III. Ti, kteří dovršili 17 let a umístí se v první desítce na letní škole, se mohou ucházet i o kvalifikaci VEDOUCÍ II. (podmíněno předchozím udělením kvalifikace vedoucí III.). V noci posledního dne se koná ples a celá letní škola je završena půlnočním slibem VEDOUCÍHO.

 

Pokud máte ve svých řadách zájemce o letní školu, určitě neváhejte s jejich vysláním. Cena letní školy se pohybuje kolem 3000,- což je nejen skvělá cena za 14 dní na táboře, ale hlavně je to jen velmi malá cena za to, že se Vám vrátí instruktor s velkým množstvím informací, zásobárnou nápadů a her. A hlavně, 90 % těch, kteří se letní školy za náš okres zúčastnili, zůstalo až do dnešního dne aktivními vedoucími a pečují o své kolektivy mladých hasičů.

letni_skola