ORPOO 2. 11. 2022

Zápis ze schůze ORPOO konané dne 2. 11. 2022 na OSH v Prachaticích

Přítomni: Přída Miroslav (SDH Oseky), Vyskočil Zdeněk st. (SDH Svatá Maří), Král Václav (SDH Jaroškov), Vopelka Lukáš (SDH Záblatí), Jiráň Jan (SDH Vitějovice), Jírovec Vladimír, Líkař Jan (SDH Protivec)

Host: Tremmelová Libuše (starostka OSH Prachatice)

Omluveni: Jírovec Vladimír (SDH Benešova Hora).

Program
1. Zahájení a přivítání zúčastněných
2. Seznámení s průběhem semináře preventistů PO v Českém Krumlově
3. Požární ochrana očima dětí 2022
4. Odborná příprava preventistů PO
5. Diskuze

1) Zahájení a přivítání zúčastněných
Přítomné uvítal vedoucí ORPOO a proběhlo seznámení členů odborné rady. Následně proběhlo seznámení s programem

 

2) Seznámení s průběhem semináře preventistů PO v Českém Krumlově
Za OSH Prachatice se zúčastnil vedoucí ORPOO pan Přída (SDH Oseky) a p. Jírovec (SDH Benešova Hora). Pan Přída seznámil odbornou radu s obsahem semináře.

 

3) Požární ochrana očima dětí 2022
Nejprve proběhlo Okresní kolo PO očima dětí, kterého se zúčastnilo 259 dětí ze 4 mateřských škol, 7 základních škol a 11 sborů dobrovolných hasičů. Poté proběhlo vyhodnocení Krajského kola PO očima dětí, které v tomto roce vyhodnocovalo ORPOO OSH Prachatice. Krajského kola se celkově se zúčastnilo 2186 dětí z 28 mateřských škol, 39 základních škol a 32 sborů dobrovolných hasičů.

Celkové vyhodnocení za okres Prachatice proběhlo na stanici HZS Vimperk ve spolupráci s p. kpt. Ing. Jaromírem Habáskem (HZS Prachatice), celkové výsledky škol a zúčastněných mladých hasičů jsou k nahlédnutí v kanceláři v OSH.

 

4) Odborná příprava preventistů PO
Odborná příprava preventistů pro rok 2022 proběhne 25.11.2022 od 18 hod. v budově HZS Prachatice. Případní zájemci o odbornou přípravu se přihlásí (telefonicky, emailem) dle rozeslané pozvánky na odbornou přípravu preventistů.

 

5) Diskuze

 

Zápis provedl : Vopelka Lukáš (SDH Záblatí)

Tomáš Marek